چاپ نشدن حاشیه ورد 2003، 2007، 2010، 2013، 2016 | 100% رفع شد

چاپ نشدن حاشیه ورد 2003، 2007، 2010، 2013، 2016 | 100% رفع شد
5.0/5 امتیاز از 1 رای

کامل چاپ نشدن حاشیه در ورد دلایل مختلفی دارد. یکی از شایع ترین دلیل ها را در این آموزش باهم مرور خواهیم کرد. وقتی میخواهید از سند خودتان در محیط ورد پرینت بگیرید، حاشیه پایینی یا حاشیه کناری چاپ نمی شود. یا اگر هم چاپ شود مانند شکل زیر چاپ می شود. تنظیمات بسیار ساده ای برای اینکا ندارد. تنظیمات مربوط به این مشکل را در ادامه مطلب جستجو کنید.

حل مشکل حاشیه در ورد 2010، 2013، 2016

اگر سایز کاغذ شما A4 است این تنظیمات را انجام دهید.برای برطرف کردن این مشکل ابتدا به منوی File بروید. روی گزینه Option کلیک کنید. سپس به منوی Advanced بروید. عنوان Print را از کادر سمت راست پیدا کرده و تیک گزینه scale content for A4 paper size را بردارید.

اگر سایز کاغذ شما غیر از A4 است باید از گزینه Margins مشکل را برطرف کنید. مخصوصاً اگر Margins را بصورت دستی تنظیم کرده اید باید به اندازه آن واقف باشید.

 

راه های برطرف کردن چاپ نشدن حاشیه در ورد

چاپ نشدن حاشیه ورد در پیشنمایش

موقع پرینت گرفتن از کاغذ A4، صفحه ای که در WORD تایپ کرده ایم، بطور کامل چاپ نمی شود و حاشیه پایین یا کناری آن چاپ نمی شود. قبل از چاپ در هر برنامه ای، باید پیش نمایش چاپ را بینید. برای این کار، در اولین منوی هر برنامه ای که معمولا FILE است در قسمت PRINT، گزینه PRINT PREVIEW را انتخاب کنید تا پیش نمایش چاپ را نشان دهد. اگر پیش نمایش، مشکلی نداشت و همه چیز در کادر بود، قاعدتا باید همانگونه که در پیش نمایش دیدید، پرینت را چاپ کند، اما اگر مشاهده شد که قسمتی از حاشیه را در چاپ نمی اندازد، تنظیمات زیر را در برنامه WORD‌ انجام دهید:

ورد 2007

روی لوگوی آفیس در گوشه بالای برنامه کلیک کنید.

مشکل بد چاپ شدن حاشیه در ورد 

روی دکمه word option کلیک کنید.

مراحل برطرف کردن حاشیه در ورد 2007

دلیل اصلی چاپ نشدن حاشیه ورد در این گزینه است. در پنجره باز شده از منوی سمت چپ گزینه advanced را انتخاب کنید. بوسیله نشانگر موس میله سمت چپِ حاضر در صفحه را به سمت پایین بکشید تا عنوان Print را بتوانید ببینید سپس تیک مربوط به scale content for A4 paper size را بردارید.

فقط دقت داشته باشید که سایز کاغذ رو روی (A4) تنظیم کنید تا این مشکل به صورت کامل برطرف بشه در غیر اینصورت همون مشکل رو خواهید داشت.

مراحل برطرف کردن حاشیه در ورد 2003

اما در word 2003:

از منوی Tools زیر گزینه Option را برگزینید، از زبانه print تیک گزینه scale content for A4 paper size را بردارید.

نتیجه نهایی

مشکل چاپ نشدن حاشیه ورد 2010 کامل برطرف شد

 


logo-samandehi

با ما همراه باشید

  • email
  • linkedin
  • instagram
  • telegram
عضویت در خبرنامه تعمیرپی سی