سنگین شدن اکسل | هنگ کردن اکسل | رفع کندی اکسل | 100% برطرف شد

سنگین شدن اکسل | هنگ کردن اکسل | رفع کندی اکسل | 100% برطرف شد
5.0/5 امتیاز از 3 رای

خرید آنتی ویروس نود 32 از سایت نود ایرانی

سفارش طراحی سایت

علت سنگین شدن فایل اکسل

یکی از زجر آورترین نرم افزارهایی که کاربران را آزار می دهد اکسل هست! این نرم افزار وقتی سنگین شود یا هنگ کند بشدت آزار دهنده می شود. برای حل مشکل سنگین شدن اکسل یا هنگ کردن آن، چند روش را به شما بازدید کننده محترم آموزش می دهم. این آموزش کاملاً از تجربه شخصی من هست.

رفع ایراد هنگ کردن اکسل

5 روش برای حل این مشکل خدمت شما ارائه می دهم که امیدوارم مشکلتان رفع شود. خوب است بدانید که این موارد برای رفع مشکل کل مجموعه آفیس هست که بیشتر برای اکسل رخ می دهد. لطفاً به ادامه آموزش توجه بفرمایید.

ابتدا به ساکن باید به حضورتان برسانم که اگر یک فایل از مجموعه آفیس تحت شبکه باز می شود (یعنی شما فایل اکسل یا ورد را از درایو شبکه "map drive" باز میکنید) و این سنگینی و هنگ کردن شما را اذیت میکند، باید سرورتان و سرعت شبکه مورد بررسی قرار بگیرد! در این مورد سنگین شدن اکسل به شبکه مربوط است و نمی توان به مجموعه نرم افزار های آفیس خُرده گرفت...

گام اول

شتابدهنده گرافیکی را غیرفعال کنید

اکسل را باز کنید، به منوی File بروید و گزینه Options را برگزینید.

هنگ کردن اکسل در تعمیر پی سی

در صفحه باز شده و از منوی سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب کنید، سپس از قسمت Display تیک گزینه Disable hardware graphics acceleration را بزنید، دکمه OK را فشار دهید.

غیرفعال کردن شتابدهنده گرافیکی در اکسل برای بالا رفتن سرعت آن

گام دوم

حذف protected view در اکسل

این قسمت بدلیل موارد امنیتی فایل های شما را قبل از باز شدن بررسی می کند. در بیشتر مواقع باعث سنگین شدن اکسل می شود. باز هم به منوی File رفته و گزینه Options را برگزینید. سپس از منوی سمت چپ گزینه Trust Center را انتخاب کنید و روی دکمه Trust Center Settings... کلیک کنید.

حذف protected view در اکسل

روی گزینه Protected view کلیک کنید، تیک گزینه هایی که در تصویر نشان داده شده را بردارید و روی دکمه OK کلیک کنید.

بالا رفتن سرعت اکسل با تنظیمات ساده

گام سوم

افزونه ها را غیرفعال کنید

بعضی از افزونه ها هم باعث سنگین شدن اکسل می شوند. برای غیرفعال کردن افزونه ها به منوی File رفته و گزینه Options را برگزینید. سپس از منوی سمت چپ گزینه Add-Ins را برگزینید و از منوی کشویی Manage گزینه Excel Add-Ins را انتخاب کنید و سپس دکمه Go را کلیک کنید.

برای رفع کندی اکسل افزونه ها را غیرفعال کنید

توضیحات در تصویر

کند شدن اکسل

باز هم به منوی File سپس Option رفته و روی گزینه Add-Ins کلیک کنید. در کادر Manage و منوی کشویی روی گزینه COM Add-Ins کلیک کنید و روی دکمه GO کلیک کنید.

غیرفعال کردن افزونه های اضافی برای بالا بردن سرعت اکسل

در پنجره باز شده تیک گزینه ها را بردارید.

گام چهارم

Repair کردن نرم افزار آفیس

این مورد شاید تأثیر گذار باشد و سنگین شدن اکسل را برطرف کند. در منوی استارت ویندوز با استفاده از دکمه های ترکیبی Windows+R ، کادر RUN را باز کنید. کلمه appwiz.cpl را تایپ کنید. پنجره Programs and Features باز می شود. یا به جای این دستور میتوانید به Control Panel رفته و روی گزینه Programs and Features کلیک کنید. در پنجره باز شده طبق تصویر عمل کنید.

ریست اکسل

 

مشکل اکسل در ویندوز 10

روی دکمه Repair کلیک کرده و گزینه Continue را برگزینید. منتظر پایان یافتنِ Repair باشید و در آخر روی دکمه Close کلیک کنید.

تعمیر کردن فایل نصبی اکسل، کندی آن را برطرف می کند

رفع سنگین شدن اکسل 2016 با چند روش ساده

ریست کردن تنظیمات اکسل

گام پنجم (بسیار حساس و مهم)

با استفاده از دکمه های ترکیبی Windows+R ، کادر RUN را باز کنید. کلمه Regedit را تایپ کنید.

با این چند روش دیگر اکسل 2016 شما هنگ نمی کند

پنجره رجیستری باز میشود. لطفا به مسیر زیر بروید.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0

فولدر Excel را پاک کنید.

 

سپس به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Office\14.0

فولدر Excel را پاک کنید. پنجره Registry Editor را ببندید.

رفع سنگینی اکسل 2013 برطرف شد 

تنظیماتی که در گام پنجم انجام دادید برای ریست کردن تنظیمات اکسل هست و جای هیچ نگرانی نیست. نرم افزار اکسل را باز کنید. امیدوارم این آموزش مشکل شما را به کل حل کرده باشد.

علت غیر فعال شدن منوهای اکسل

عملاً منوهای اکسل غیرفعال نمی شوند. در واقع یک تنظیمات ساده دارد که باید آن را اعمال کنید. برای انجام اینکار موارد مشخص شده در تصویر را بررسی کنید.

علت غیر فعال شدن منوهای اکسل

چرا اکسل غیر فعال شده

محصولات مایکروسافت آفیس بعد از گذشت 180 روز غیرفعال می شوند. برای برطرف کردن این مشکل باید مجدداً آفیس را کرک کنید. برای انجام اینکار، در یک پست جداگانه بیش از 10 نوع کرک ویندوز و فعال ساز آفیس را برای شما کاربران محترم به اشتراک گذاشته ایم.

سوالات متداول

چه دلایلی باعث هنگ کردن یا سنگین شدن اکسل می شود؟

در مرحله اول سبک کردن حالت گرافیکی نرم افزارهای آفیس هست و مرحله بعدی برداشتن تیک هایی که امنیت فایل ها را بررسی میکنند را آموزش می دهیم. این تیک های امنیتی (در صورتی که از امنیت فایل اکسل خود مطمئن هستید) را بردارید، آنها میتوانند فایل را با کندی روبرو کنند. نصب بودن افزونه های مختلف هم باعث کندی و هنگ کردن فایل اکسل می شود. ما در طی این مراحل، کنار شما هستیم.

آیا برطرف کردن کندی اکسل مراحل ساده ای دارد؟

ما در سایت تعمیر پی سی طی 5 گام بسیار ساده بصورت تصویری این مشکل را برطرف کرده ایم. لطفاً از آموزش جلوتر حرکت نکنید و در طول مراحل با ما همراه باشید. احتمال اینکه شما طی دو مرحله مشکلتان برطرف شود بسیار بالاست. پس هر موقع که احساس کردید اکسل تان سبک شده و مشکل هنگ کردن را ندارد، آموزش را به پایان برسانید.


با ما همراه باشید

  • email
  • linkedin
  • instagram
  • telegram
عضویت در خبرنامه تعمیرپی سی