هنگ کردن ورد | متوقف شدن ورد | با 8 گام ساده

هنگ کردن ورد | متوقف شدن ورد | با 8 گام ساده
5.0/5 امتیاز از 2 رای

Microsoft Word has stopped working رفع مشکل قفل شدن ورد 2019 و ورژن های مختلف

ورژن های مختلف نرم افزار ورد، یکی از مهمترین بسته های نرم افزاری است که همه ما روی سیستم خود نصب می کنیم. این بسته نرم افزاری شامل ورد، اکسل، پاورپوینت و... می باشد. Word که در ایجاد پرونده های doc استفاده می شود یکی از نرم افزارهایی است که برای نوشتن و ذخیره سازی فایل های متنی از آن استفاده می کنیم. چندین کار دیگر وجود دارد که ما با این نرم افزار انجام می دهیم. با این حال، این اتفاق می افتد که ناگهان مایکروسافت ورد بعضی اوقات متوقف میشود. در اصطلاح به آن می گوییم هنگ کردن ورد!

مشکل بسته شدن ورد 2016

آیا تا به حال در نرم افزار ورد با ارور Microsoft Word has stopped working روبرو شده اید؟ در حالی که مایکروسافت ورد خود را باز می کنید، خراب می شود و پیغام خطایی به شما نشان می دهد. ویندوز برنامه را می بندد و در صورت موجود بودن راه حل، آن را به شما اطلاع می دهد. آزار دهنده نیست؟ بله، همینطور است، این گزینه به شما امکان می دهد راه حل های آنلاین را بیابید. ما در ادامه به راه حل هایی در مورد هنگ کردن ورد ارائه خواهیم داد.

علت غیر فعال شدن ورد 2019

افرادی که از نرم افزارهای کامپیوتری استفاده می کنند، ملزم هستند در صورت رایگان نبودن آن نرم افزار، لایسنس تهیه کنند. نرم افزارهای آفیس رایگان نیستند. در کشور ما و برخی از کشورهایی که قانون کپی رایت در آنها رعایت نمی شود با فعال ساز، نرم افزارها کرک می شوند. دلیل غیر فعال شدن ورد 2016، 2013، 2019، 2010 همین می باشد. اولین بار که آفیس را نصب می کنید، باید فعالسازی کنید. بعد از گذشتن 180 روز، مجدداً باید آن را فعالسازی کنید. برای فعالسازی ورد و کلاً مجموعه آفیس باید نرم افزار فعالساز داشته باشید. ما به شما لینک زیر را پیشنهاد می کنیم. بیش از 10 نوع فعالساز آفیس و انواع کرک ویندوزهای مایکروسافت در لینک زیر برای شما کاربر محترم گردآوری شده است. 

علت تایپ نشدن در ورد 2019

در مرحله اول باید چک کنید که نرم افزار ورد شما فعال باشد. جهت بررسی این موضوع، هنگام باز کردن ورد نباید پیغامی در خصوص غیرفعال شدن ورد دریافت کنید. در مرحله بعدی برای بررسی علت کند شدن تایپ در ورد، باید سرویس های مخرب را چک کنید. برای بررسی این موضوع شما را به لینک زیر ارجاع می دهیم تا موضوع را بصورت ریشه ای برطرف کنید.

کند شدن ورد

همانطور که در روش های قبلی مطرح کردیم، کند شدن ورد به سرویس های بلااستفاده و نرم افزارهایی که سرویس آنها فعال است، هم مربوط است. سنگین بودن فایل ورد را می توانید از طریق لینک زیر که در خصوص هنگ کردن اکسل می باشد، برطرف کنید. دستور العمل در مورد اکسل، همان دستورالعمل ورد و پاورپوینت می باشد. این آموزش بسیار کاربردی بوده و برای شما کاربر محترم سایت تعمیر پی سی بصورت اختصاصی تهیه شده است.

علت غیرفعال شدن تب های ورد

آیا تب های ورد شما مخفی شده اند؟ راه حل ساده است. این راه حل برای اکسل و پاورپوینت و اکسس هم کاربرد دارد. طبق تصویر زیر، روی آیکن Ribbon Display Option کلیک کنید و با توجه به زیر گزینه مشخص شده عمل کنید.

رفع مشکل قفل شدن ورد 2019

بررسی علت هنگ کردن ورد در شش گام

گام اول

با گزینه Repair Office 2013/2016/2010/2007 شروع کنید.

مرحله اول: برای شروع با گزینه تعمیر، باید به "Control Panel" بروید. کافی است کلمهی "Control Panel" را در نوار جستجوی ویندوز تایپ کنید و کنترل پنل ویندوز را باز کنید.

علت تایپ نشدن در ورد 2019

مرحله دوم: اکنون به مسیر گفته شده بروید، Programs and Features => Microsoft Office و بر روی گزینه "Change" کلیک کنید.

علت غیر فعال شدن تب های ورد

مرحله سوم: یک پنجره پاپ آپ روی صفحه نمایش خود دریافت خواهید کرد که از شما می خواهد برنامه را تعمیر یا حذف کنید. در اینجا شما باید روی گزینه Repair کلیک کنید.

علت کند شدن تایپ در ورد

هنگامی که گزینه تعمیر را شروع کنید، مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا برنامه مجدداً راه اندازی شود. امیدوارم که بتوانید مشکل Microsoft has stopped working word را حل کنید اما اگر این مشکل همچنان ادامه داشته باشد، میتوانید از طریق سایر روشهای عیب یابی پیش بروید.

گام دوم

همه افزونه های Word را غیرفعال کنید.

یکی از گام های مؤثر در رفع ایراد هنگ کردن ورد مراحل این گام است. شاید هرگز متوجه نشده باشید که برخی از افزونه های خارجی وجود دارند که بطور خودکار روی ورد نصب می شوند و میتوانند مشکلی برای شروع درست ورد ایجاد کنند. در این حالت، اگر ورد خود را در حالت Safe mode باز کنید، هیچ افزونه ای بارگیری نمی شود و می تواند به درستی کار کند.

مرحله اول: Windows Key+R را فشار داده و سپس winword.exe / a را تایپ کرده و وارد Open MS Word شده و بدون هیچ افزونه ای نرم افزار ورد را باز کنید.

رفع ارور ورد 2010

مرحله دوم: بر روی File=>Options کلیک کنید.

غیر فعال شدن ورد 2016

مرحله سوم: در پاپ آپ گزینه Add-ins را در نوار کناری سمت چپ مشاهده خواهید کرد، روی آن کلیک کنید.

مشکل بسته شدن ورد 2016

مرحله چهارم: همه افزونه ها یا مواردی را که فکر می کنید برای برنامه ایجاد مشکل کند غیرفعال کنید و MS Word خود را مجدداً راه اندازی کنید. 

دلیل غیرفعال شدن ورد

برای افزونه های فعال، بر روی دکمه Go کلیک کرده و تیک افزونه را که ایجاد مشکل میکند بردارید و سپس OK را بزنید.

غیرفعال شدن ورد در ویندوز 10

پس از اتمام، رایانه را مجدداً راه اندازی کنید تا تغییرات را ذخیره کنید و ببینید آیا مشکل Microsoft Word را برطرف کرده است یا خیر. 

گام سوم

جدیدترین فایلها و به روزرسانی ها را نصب کنید.

بعضی اوقات همه به روزرسانی ویندوز و برنامه های شما با نصب جدیدترین فایلها است. این امکان وجود دارد که برنامه شما به اجرای فایلها و پچ های به روز شده بپردازد تا یکنواخت اجرا شود. می توانید آخرین تنظیمات Windows Update را در زیر کنترل پنل بررسی کنید و در صورت وجود بروزرسانی های مهمِ در انتظار نصب، آن ها را نصب کنید. علاوه بر این، می توانید برای بارگیری آخرین بسته های خدمات، به مرکز دانلود مایکروسافت آفیس مراجعه کنید. هنگ کردن ورد هنوز برطرف نشده است؟ به گام بعدی بروید.

سنگین بودن فایل ورد

گام چهارم

کلید ثبت اطلاعات ورد را حذف کنید.

اگر روشهای فوق کمک نکرد، روش دیگری برای رفع ارور Microsoft Word has Stopped Working را معرفی میکنیم. هر زمان که ورد را باز کردید، یک کلید را در پرونده رجیستری ذخیره می کند. اگر آن کلید را حذف کنید، Word هنگام شروع این عمل، دفعه بعد دوباره خود را بازسازی می کند.

بسته به نسخه نرم افزار ورد شما می توانید یکی از گزینه های رجیستری کلیدی زیر را انتخاب کنید:

Word 2002: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \Office \ 10.0 \ Word \ Data
Word 2003: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Office \ 11.0 \ Word \ Data
Word 2007: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Office \ 12.0 \ Word \ Data
Word 2010: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Office \ 14.0 \ Word \ Data
Word 2013: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Office \ 15.0 \ Word
Word 2016: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Office \ 16.0 \ Word

علت هنگ کردن ورد

مرحله اول: شما فقط باید ویرایشگر رجیستری را روی سیستم خود باز کنید.

مرحله دوم: اگر از Windows 10 استفاده می کنید ، Windows Key+R را فشار دهید ، regedit را تایپ کرده و Enter را بزنید تا Registry Editor را باز کنید.

قفل شدن ورد در ویندوز 10

با این وجود، شما باید هنگام انجام هرگونه تغییر در بخش کلید رجیستری، بسیار محتاط باشید. بنابراین، شما باید روشهای دقیق ذکر شده در اینجا را دنبال کنید.

مرحله سوم: پس از باز شدن ویرایشگر رجیستری ، بسته به نسخه کلمه خود به بخش های فوق بروید.

مرحله چهارم: بر روی کلید Data یا Word کلیک راست کرده و گزینه "Delete" را انتخاب کنید.

word has stopped working

مرحله پنجم: برنامه خود را مجدداً راه اندازی کنید، امیدواریم که به درستی شروع به کار کند.

گام پنجم

نرم افزار نصب شده اخیر را حذف کنید.

آیا اخیراً نرم افزار جدیدی را روی سیستم خود نصب کرده اید (چاپگر، اسکنر، وب کم و غیره)؟ شاید بگویید، چگونه نصب نرم افزار جدید که به MS Word ربطی ندارد، اما ممکن است اینکار مشکل را ایجاد کرده باشد! گاهی اوقات اتفاق می افتد که نرم افزارهای تازه نصب شده می توانند در کار نرم افزارهای نصب شده قبلی اختلال ایجاد کنند. بررسی کنید و پس از حذف نرم افزار های جدید نصب شده، نرم افزار ورد را باز کنید. همچنان ارور هنگ کردن ورد وجود دارد؟

گام ششم

حذف و نصب مجدد MS Office

اگر هنوز هیچ کاری نکرده اید، می توانید MS Office را به طور کامل حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید. شاید این روش به شما کمک کند تا مشکل هنگ کردن ورد حل شود. امیدواریم یکی از روشهای فوق الذکر مطمئناً به شما در رفع مشکل متوقف شدن ورد کمک کرده و دوباره کار خود را بر روی Microsoft Word شروع کنید. اگر هنوز در مورد این مقاله سؤالی دارید، در بخش دیدگاه ها سؤالات خود را مطرح نمایید.

چرا ورد کار نمی کند

رفع ارور ورد 2010

چنانچه مشکل و ارور ورد شما در این پست نمی باشد، می توانید برای ما کامنت بگذارید تا با بررسی دقیقتر، راه حل را ارائه دهیم.

مشکل باز نشدن ورد

اگر نرم افزار ورد باز نمی شود، بررسی کنید که آیا فایل ورد حاوی اطلاعات است یا یک فایل جدید باز می کنید. اگر فایل شما حاوی اطلاعاتی باشد که باعث باز نشدن فایل می شود، احتمال اینکه مشکل از محتویات باشد زیاد است. این مورد زمانی میتواند بطور 100 درصد صدق کند که اگر یک فایل ورد خام باز کنید، اروری دریافت نکنید. در این حالت مشکل فایل شما است، نه نرم افزار ورد. اما برای اطمینان قلبی خودتان، می توانید یکبار آفیس را حذف و مجدداً نصب کنید تا مشکل برطرف شود. شاید محتویات فایل ورد شما با افزونه ای در آفیس اختلال ایجاد کرده است.

در این آموزش، حذف کردن یک Add-ins را میبینید. 

سوالات متداول

✔️ علت هنگ کردن ورد چیست؟

هنگ کردن ورد دلایل مختلفی دارد. ما در این مقاله بصورت گام به گام به دلایل مختلف هنگ کردن و رفع ایراد واقعی آن می پردازیم. همچنین غیرفعال شدن ورد و سایر نرم افزارهای آفیس هم شامل این آموزش جامع و کامل می شود.

✔️ چرا ورد غیرفعال می شود؟

همانطور که میدانید نرم افزارهای آفیس باید لایسنس قانونی داشته باشند. اما در ایران ما توسط یکسری فرآیند، مجموعه آفیس را فعالسازی میکنیم. در این آموزش نحوه فعالسازی نرم افزارهای آفیس را آموزش خواهیم داد.

✔️ آیا مراحل انجام این گام ها به سیستم آسیب وارد می کند؟

این مجموعه آموزش های گام به گام در سایت تعمیر پی سی با تکیه بر دانش فنی و تجربه شخصی مدیر سایت بوده و از مراجع انگلیسی معتبر و خود مایکروسافت گرد آوری شده است. همچنین علاوه بر آموزش تصویری، طی یک ویدیو نیز می توانید مشکلاتتان را برطرف کنید.


logo-samandehi

با ما همراه باشید

  • email
  • linkedin
  • instagram
  • telegram
عضویت در خبرنامه تعمیرپی سی