مشکل زیرنویس فارسی با فونت عجیب و ناخوانا در mpc | صد در صد برطرف شد!

مشکل زیرنویس فارسی با فونت عجیب و ناخوانا در mpc | صد در صد برطرف شد!
5.0/5 امتیاز از 6 رای

خرید آنتی ویروس نود 32 از سایت نود ایرانی

سفارش طراحی سایت

تنظیم زیرنویس در media player classic و km Player

مشکل زیرنویس فارسی در کامپیوترهایی که تنظیمات زبان فارسی آنها بدرستی انجام نشده از ابتدایی ترین مشکلات هست. ما در این آموزش سعی داریم با کمک تصاویر این مشکل را برطرف کنیم. لطفاً تمامی مراحل را با توجه به آموزش و تصاویر، به دقت انجام دهید. این آموزش کاملترین مرجع برطرف کردن اصلاح زیرنویس ناخوانا هست. تنظیم زیرنویس در mpc نیاز به یک سری مقدمات دارد که ما ابتدا به این مقدمات میپردازیم و بعد از آن به تنظیمات زیرنویس میپردازیم. ما فقط به درست کردن زیرنویس نمی پردازیم، بلکه تنظیمات زبان شما را بصورت پایه ای هم انجام میدهیم. با این تنظیمات شما در ویندوز 10 تاریخ را بصورت شمسی خواهید دید.

دانلود نرم افزار k-lite codec و به هم ریختگی زیرنویس در مدیا پلیر کلاسیک

جدا از اینکه مشکل زیرنویس فارسی را برطرف می کنیم، دانلود نرم افزار k-lite Codec را هم در آخر پست خواهیم داشت. شما بعد از تنظیمات زبان میتوانید این نرم افزار را هم دانلود کنید.

تنظیم زبان فارسی سیستم برای برطرف کردن به هم ریختگی زیرنویس در مدیا پلیر کلاسیک

ما این موارد را در ویندوز 7 توضیح میدهیم. شما همین مراحل را در ویندوز 8.1 و 10 نیز میتوانید انجام دهید. ناگفته نماند که این تنظیمات بر روی همه پلیرها اعمال می شود. مهم نیست پلیر شما KM Player، مدیاپلیر کلاسیک یا VLC هست. مهم تنظیمات پایه ای زبان هست که انجام میدهیم.

اول باید بریم کنترل پنل

رفع مشکل زیرنویس در مدیا پلیر

گزینه Region and Language رو انتخاب کنید.

تنظیم زیرنویس در k-lite codec

در پنجره باز شده از سربرگ Location ایران را انتخاب کنید. هرچند که اینو موقع نصب ویندوز انتخاب میکنید اکثرتون... اما اینو هم میگم که از قلم نیفته. اگه تنظیم بود که هیچی، اما اگه الان دارین تنظیم میکنین بعد از انتخاب گزینه Iran دکمه Apply و بعدش دکمه Ok رو بزنین. البته این مورد به مشکل زیرنویس فارسی ربطی نداره. اما اگه انجامش بدید تقویم ویندوزتون به فارسی تغییر میکنه. با این کار پنجره بسته میشه و شما برای مرحله بعدی دوباره پنجره رو باید باز کنین.

تنظیم زیرنویس در mpc

خب بعد از بستن و باز کردن پنجره سربرگ Administrative را انتخاب کنین، بعد دکمه Change System Local رو انتخاب کنین.

آوردن زیرنویس در مدیا پلیر کلاسیک

در پنجره باز شده Persian رو پیدا کنین و انتخابش کنین.

اصلاح زیرنویس ناخوانا

بعد از انتخاب Persian و دوبار دکمه Ok زدن، چه خوشتون بیاد و چه خوشتون نیاد باید سیستم رو ریستارت کنین. چون اگه ریست نشه این داستان جواب نمیده...

ناخوانا بودن زیرنویس

مشکل زیرنویس فارسی و تنظیم آن در KM Player

بعد از ریست شدنه سیستم کلاً قضیه ردیف شده و شما با Media Player Classic میتونین فیلمو ببینین، اما یه سری دیدین از این تعصبای الکی دارن میگن من حتماً باید با KM Player ببینم و اگه نبینم شب خوابم نمیبره و کلاً نظرشون هم اینه که KM Player بهترین نرم افزار پخشِ ویدیو و فیلم در جهان هست...! بریم حالا تنظیمات KM Player رو انجام بدیم که دیگه کلاً خیالمون تخت شه. اولش باید دکمه تنظیمات رو پیدا کنیم و روش کلیک کنیم. مشکل زیرنویس فارسی هنوز در km player کامل برطرف نشده! ادامه دهید.

مشکل مربع شدن زیرنویس در kmplayer

یه پنجره جدید باز میشه که باید در هر ورژن باشه و شما اون چرخ دندهه رو پیدا کنین و روش کلیک کنین. تو دنیای کامپیوتر به چرخدنده میگن تنظیمات...

درست كردن زيرنويس به هم ريخته

با گزینه عربی نمیشه شوخی کرد!!! چون گزینه فارسی نداریم باید تو مرحله شماره 2 حتماً عربی رو انتخاب کنین. بقیه تنظیمات رو به حالت خودش باقی بذارید. آخر سر گزینه بستن رو بزنید.

حل مشکل زیرنویس فارسی در vlc

خوشحالم که تونستم در برطرف کردن مشکل زیرنویس فارسی بهت کمک کنم. دانلود فونت های فارسی سری B یادتون نره.


با ما همراه باشید

  • email
  • linkedin
  • instagram
  • telegram
عضویت در خبرنامه تعمیرپی سی