چگونه پورت دسکتاپ از راه دور (RDP) را در ویندوز 10 تغییر دهیم؟

چگونه پورت دسکتاپ از راه دور (RDP) را در ویندوز 10 تغییر دهیم؟
0.0/5 امتیاز از 0 رای

خرید آنتی ویروس نود 32 از سایت نود ایرانی

سفارش طراحی سایت

بسیاری از کاربران ویندوز از ویژگی Remote Desktop در ویندوز 10 آگاه هستند. اکثر آنها از ویژگی Remote Desktop برای دسترسی به رایانه دیگر ( در محل کار یا خانه) از راه دور استفاده می کنند. گاهی اوقات ما نیاز به دسترسی سریع به فایل ها و مستندات کاری از طریق رایانه داریم، در چنین مواردی دسترسی به دسکتاپ از راه دور می تواند بسیار کمک کننده باشد. علاوه بر این، دلایل دیگری نیز برای دسترسی از راه دور به دسکتاپ می تواند وجود داشته باشد.

شما می توانید فقط با تنظیم صحیح پورت روی روتر خود به راحتی از ویژگی دسترسی به دسک تاپ از راه دور استفاده کنید. اما اگر از روتر برای دسترسی به اینترنت استفاده نکنید چه اتفاقی می افتد؟ خوب، در این حالت، برای استفاده از ویژگی دسک تاپ از راه دور باید پورت دسکتاپ مورد نظر را از راه دور تغییر دهید.

 پورت

 ریموت دسکتاپ پورت (Port Remote Desktop) که از طریق آن این ارتباط اتفاق می افتد 3389 است. البته بعضی مواقع وجود دارد که شما ترجیح می دهید این پورت را برای اتصال به یک کامپیوتر از راه دور تغییر دهید. از آنجا که پورت پیش فرض برای همه شناخته شده است بنابراین هکرها گاهی اوقات می توانند پورت پیش فرض را برای سرقت داده هایی از قبیل اعتبار ورود به سیستم، جزئیات کارت اعتباری و غیره هک کنند. برای جلوگیری از این اتفاقات و عوض کردن پورت ریموت دسکتاپ، می توانید پورت پیش فرض RDP را تغییر دهید. تغییر درگاه پیش فرض RDP یکی از بهترین اقدامات امنیتی برای ایمن نگه داشتن اتصال و دسترسی به کامپیوتر از راه دور و بدون هیچ مشکلی است. بنابراین بدون اتلاف وقت، خواهیم دید که چگونه می توان پورت دسکتاپ از راه دور یا همانRemote Desktop port RDP) را در ویندوز 10 را تغییر داد.

نحوه تعویض پورت ریموت دسکتاپ (RDP) در ویندوز 10

توصیه می کنیم قبل از انجام این عملیات یک نقطه بازگردانی تنظیمات (Restore Point) برای ویندوز ایجاد کنید.

1. ابتدا باید ویرایشگر رجیستری را از طریق Run بر روی دستگاه خود باز کنید. برای این کار کلید Windows + R را فشار داده و در کادر ظاهر شده Regedit را تایپ کرده و Enter یا دکمه OK را بزنید.

 پورت

 

2. حالا باید در ویرایشگر رجیستری به مسیر زیر بروید.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Control \ Terminal Server \ WinStations \ RDP-Tcp

پورت

3. در زیر کلید RDP-TCP Registry ،Port Number را پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید.

4. در کادر Edit DWORD (32-bit) Value، میزان Base را به Decimal تغییر دهید.

5. در اینجا پورت پیش فرض را مشاهده خواهید کرد (پورت 3389). شما باید آن را به شماره پورت دیگری تغییر دهید. در تصویر زیر مقدار عدد پورت را به 4280 تغییر داده ایم. شما می توانید هر مقدار 4 عددی را برای شماره پورت انتخاب نموده و وارد کنید.

6. در آخر، برای ذخیره کلیه تنظیمات، روی OK کلیک کنید و رایانه را مجدداً راه اندازی کنید.

اکنون پس از تغییر درگاه پیش فرض RDP، زمان آن است که قبل از استفاده از اتصال دسک تاپ از راه دور، تغییرات را تأیید کنید. مهم است که اطمینان حاصل کنید که شماره پورت را با موفقیت تغییر داده اید و می توانید از طریق این پورت به رایانه راه دور خود دسترسی پیدا کنید.

مرحله 1: کلیدهای Windows + R را همزمان فشار دهید تا پنجره Run ظاهر شود. سپس عبارت mstsc را تایپ کرده و Enter را بزنید.

 پورت

 

مرحله 2: در اینجا باید آدرس IP یا نام میزبان سرور خود را با شماره درگاه جدید تایپ کنید و سپس بر روی دکمه Connect کلیک کنید تا ارتباط با رایانه مورد نظر از راه دور شروع شود.

 پورت

همچنین می توانید از اعتبارنامه ورود به سیستم (login credentials) برای ارتباط با رایانه شخصی از راه دور خود استفاده کنید، کافی است روی گزینه Show options در پایین کلیک کنید و سپس نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنید تا اتصال شروع شود. برای استفاده در آینده می توانید اعتبار را ذخیره کنید.

 پورت

بنابراین توصیه می شود که با استفاده از این روش، درگاه دسکتاپ یا Remote Desktop ،RDP را در ویندوز 10 تغییر دهید، زیرا دسترسی هکرها برای دسترسی به اطلاعات یا اطلاعات خود را برای هکرها دشوار می کنید. به طور کلی، روش فوق به شما کمک می کند تا پورت دسک تاپ را به راحتی تغییر دهید. با این حال، هر زمان که پورت پیش فرض را تغییر می دهید، در ادامه مطمئن شوید که اتصال به درستی برقرار شده است.

نظراتتان باعث دلگرمی ما می شود

با ما همراه باشید

  • email
  • linkedin
  • instagram
  • telegram
عضویت در خبرنامه تعمیرپی سی