چگونه سریع و بهتر یاد بگیریم؟ نکاتی برای دانش آموزان

چگونه سریع و بهتر یاد بگیریم؟ نکاتی برای دانش آموزان
5.0/5 امتیاز از 2 رای

یادگیری سریعتر و بهتر به همراه نکاتی برای دانش آموزان

بسیاری از موضوعات آکادمیک، برنامه درسی عظیم، سایر مطالب آموزشی، و یادگیری، پیروی از علایق و سرگرمی‌هایمان، ما را ملزم می‌کند که سریع باشیم در یادگیری و عملکرد بهتر باشیم. اما بسیاری از دانش‌آموزان با این مشکل مواجه هستند که نمی‌توانند با سرعت بیشتری به همه اینها برسند. اجازه دهید نکاتی را که دانش‌آموزان می‌توانند در این زمینه استفاده کنند، مورد بحث قرار دهیم.

آموزش جاوا

آموزش جاوا اسکریپت

آموزش طراحی سایت

یادگیری سریعتر و بهتر به همراه نکاتی برای دانش آموزان

یادگیری سریعتر چگونه به دانش آموزان کمک می کند؟

این به شما زمان می دهد تا موضوعات را چندین بار مرورکنید. به نظر نمی‌رسد که دانش‌آموزان آهسته بیشتر از آموزش استفاده کنند، در حالی که دانش‌آموزانی که برنامه درسی را سریع به پایان می‌رسانند، می‌توانند بارها و بارها آن را مرور کنند تا بهتر یاد بگیرند.

یادگیری سریع این فرصت را برای دانش آموزان فراهم می کند تا از طریق منابع یادگیری مختلف تمرین کنند. به عنوان مثال، پس از اتمام کتاب‌های درسی، دانش‌آموزان می‌توانند تمرین‌هایی را از راهنماها، سایت‌های آموزش آنلاین، برنامه‌ها و نمونه مقالات بیشتر حل کرده و تمرین کنند.

اعتماد به نفس را نیز افزایش می دهد. با یادگیری با سرعت بیشتر، دانش آموزان فرصتی برای تجدید نظر، تکرار، تمرین و پاسخ بیشتر به دست می آورند. این باعث افزایش اعتماد به نفس آنها می شود و آنها را در تحصیلات موفق تر می کند.

یادداشت برداری می تواند کمک کند

دانش آموزان چه باید بکنند؟

یادداشت برداری می تواند کمک کند

به خاطر سپردن کلامی مفید است، اما برای یادگیری بهتر، طولانی تر و با سرعت بیشتر، یادداشت برداری بسیار مفید است. دانش آموزان باید این عادت را ایجاد کنند که پس از مطالعه موضوعی خاص، نکات مهم را بنویسند. این به آنها کمک می کند تا بهتر بدانند. با درک بهتر، درک اطلاعات سریعتر و موثرتر می شود.

از منابع مختلف برای یادگیری استفاده کنید

گاهی اوقات یادگیری کتاب درسی می تواند زمان بر و یکنواخت باشد. همراه با کتاب ها و راهنماها، دانش آموزان می توانند از طیف وسیعی از ابزارهای دیگر نیز استفاده کنند. به عنوان مثال، استفاده از ابزارهای دیداری و صوتی مانند ارائه ها، فیلم های آموزشی، درس های صوتی، برنامه های یادگیری آنلاین، کارت های تصویری، آزمون ها، معماها و کتاب های الکترونیکی می تواند به زبان آموزان کمک کند تا بهتر و سریع تر یاد بگیرند.

استراحت مهم است

برای حفظ سوالات پیچیده خاص با پاسخ هایی که تکمیل کرده اید، مغز شما به زمان نیاز دارد. ذهن ما ماشین نیست. همچنین به زمان و استراحت نیاز دارد تا آنچه را که یاد می گیرید قبل از حرکت به جلو پردازش کند. برای اینکه یادگیری شما سریع شود، دانش آموزان باید چند استراحت کوتاه در این بین داشته باشند. این وقفه ها برای بازسازی انرژی، تمرکز و قدرت برای یادگیری موثر بسیار مفید خواهند بود.

استراحت در یادگیری بسیار مهم است

معلمان چه کاری باید انجام دهند؟

آنها را به خوبی درک کنید

هر اطلاعاتی را که ما به درستی درک نمی کنیم، نمی توان به سرعت یاد گرفت. بنابراین معلمان باید شرایطی را برای دانش آموزان فراهم کنند که آن ها بتوانند به درک درستی از موضوعات درسی در کلاس برسند. هنگامی که آنها درک عمیقی داشته باشند، فرآیند درک بسیار سریع می شود. و وقتی دانش‌آموزان چیزی را متوجه نمی‌شوند، قادر به ارتباط با موضوع نیستند، همچنین حفظ کردن و پاسخ دادن به سؤالات سخت می‌شود.

از این رو همه معلمان باید روی این تکنیک تمرکز کنند. بسیاری از فراگیران تمایلی به دانستن چیزی که راجع به آن شک و تردید دارند، ندارند . معلمان می توانند از نقل قول های انگیزشی برای دانش آموزان استفاده کنند تا آنها را تشویق کنند تا بتوانند در مورد تردیدها و سؤالات خود صحبت کنند. به این ترتیب معلمان می توانند از یادگیری سریع برای فراگیران پشتیبانی کنند.

تکنیک های درست را به آنها آموزش دهید

بسیاری از اوقات دانش آموزان راه های اشتباهی را برای یادگیری دنبال می کنند که باعث کاهش سرعت و اثربخشی یادگیری آنها می شود. آموزش تکنیک های مناسب می تواند به آنها کمک کند. به عنوان مثال، قبل از حل سؤالات پیچیده، از فراگیران بخواهید که مثال های حل شده را کار کرده و تمرین کنند. می توانید به آنها یاد دهید که تعاریف و اصطلاحات بزرگ را در قالب قافیه و فرم های کوتاه بیاموزند.

به عنوان مثال، باند هفت رنگ طیف را می توان به عنوان VIBGYOR به خاطر آورد. چنین تکنیک هایی می تواند برای فراگیران برای سرعت بخشیدن به یادگیری بسیار مفید باشد. یکی دیگر از این نمونه ها می تواند ابتدا یادگیری سوالات پیچیده با پاسخ، سپس حل مسائلی که بدون راه حل هستند و بنابراین جمع آوری پاسخ ها باشد.

یادگیری تکنیک ها

آنها را راهنمایی و حمایت کنید

انواع مختلفی از زبان آموزان با سرعت یادگیری متفاوت وجود دارد. برخی در به خاطر سپردن بسیار سریع هستند، در حالی که برخی نیز دیرآموز هستند. اما آنها همچنین می توانند با دریافت راهنمایی و بازخورد از معلمان، یادگیری خود را بهتر کنند. با دانش آموزانی صحبت کنید که متوجه می شوید در تحصیلات خوب عمل نمی کنند. گوش دادن به مشکلات آنها و پیشنهاد بهترین ها به آنها می تواند به آن ها کمک کند. همچنین می‌توانید از نقل قول های انگیزشی برای دانش آموزان استفاده کنید تا آنها را تشویق کنید تا هر روز بهتر شوند.

نتیجه

همه ما بخشی از سیستم آموزشی هستیم، جایی که موضوعات علمی و برنامه درسی گسترده است. و پوشش موثر همه چیز مستلزم حفظ سرعت یادگیری مناسب است. تمام نکات ذکر شده در بالا می تواند توسط دانش آموزان برای تبدیل شدن به دانش آموزان سریع استفاده شود. ما همچنین نکاتی را که معلمان می توانند برای کمک به دانش آموزان در درک و به خاطر سپردن بهتر و سریعتر استفاده کنند، مورد بحث قرار دادیم.


نظراتتان باعث دلگرمی ما می شود

logo-samandehi

با ما همراه باشید

  • email
  • linkedin
  • instagram
  • telegram
عضویت در خبرنامه تعمیرپی سی